Komory

Komory śrutownicze - produkujemy, dostarczamy i kompleksowo montujemy komory śrutownicze do czyszczenia strumieniowo-ściernego (tzw. piaskowania, śrutowania).

Każda nasza komora śrutownicza wykonywana jest według indywidulanego projektu, zaakceptowanego przez Inwestora. W ramach projektu ustalone zostają między innymi elementy takie, jak:
1. Wymiary komory śrutowniczej (patrz: realizacje),
2. Systemy Recyrkulacji Ścierniwa,
3. Odpylacze i System Wentylacji,
4. Bramy,
5. Oświetlenie.

Oferowane prze naszą firmę komory śrutownicze mogą być jedno i wielościerniwowe (ścierniwo typu: śrut, elektrokorund, kulki szklane i inne). komora śrutownicza firmy Szatkowski może być skonstruowana jako obiekt wewnętrzny, lub obiekt zewnętrzny.

Odpylacze służą do odpylania komory obróbczej z pyłów powstałych podczas pracy komory. Oferujemy odpylacze o wydajności od 1500 m3/h.

Systemy wentylacji mają zadanie odpylania wnętrza komór śrutowniczych podczas pracy komory.

Instalacja zapewnia obsłudze komory odpowiednie warunki pracy i widoczność oraz zapobiega emisji pyłów na zewnątrz komory. Wykonujemy nowe instalacje w ramach budowy „pod klucz” oraz modernizujemy systemy wentylacyjne dostosowując je do obowiązujących przepisów.

W naszych odpylaczach stosujemy wyłącznie nowoczesne, najwyższej jakości filtry – zapewniające maksymalną wydajność i żywotność.

 

System Recyrkulacji Ścierniwa jest rozwiązaniem, dzięki któremu następuje transport, separacja (regeneracja), magazynowanie oraz dostarczanie ścierniwa podczas obróbki strumieniowo-ściernej w Komorze Śrutowniczej. System taki może składać się z następujących elementów:


1. System Zgarniania Podłogowego – służący do zbierania i odprowadzania ścierniwa z podłogi Komory. W zależności od przeznaczenia, System ten może pokrywać całą powierzchnię Komory.
2. Podnośnik kubełkowy – bezobsługowy, napędzany elektrycznie transport ścierniwa z podłogi do systemu separacji ścierniwa.
3. Separator ścierniwa z sitem obrotowym (opcjonalnie magnetycznym)- urządzenie, które wraz z instalacją odpylającą dba o to, aby ścierniwo, raz wykorzystane, wróciło do obiegu pozbawione zanieczyszczeń pyłowych
4. Zbiornik zasypowy – pojemnik na przetransportowane z Komory i oczyszczone ścierniwo, który dokonuje automatycznego zasypu oczyszczarki zapewniając ciągłą i nieprzerwaną pracę

Taki zestaw, opisany powyżej, może działać w „obiegu zamkniętym”, co oznacza ciągły i niewymagający ingerencji człowieka obieg ścierniwa.

Oferujemy Bramy w komorach śrutowniczych rozwierane, albo rolowane z napędem elektrycznym. Dodatkowo nasze komory posiadają drzwi serwisowe z wizjerem inspekcyjnym. Bramy i drzwi serwisowe są odpowiednio przygotowane do pracy w komorze. Rozmiary dopasowujemy do konstrukcji Komory i oczekiwań Inwestora.

Bramy i drzwi zaopatrzone są w systemy krańcowe – ich otwarcie powoduje automatyczne i natychmiastowe przerwanie pracy.

 

Oświetlenie sufitowe oraz ścienne komory śrutowniczej wykonane z elementów najwyższej jakości odporne na uderzenie ścierniwem. Hermetyczne pyłoszczelne oprawy zapewniające długą żywotność oświetlenia.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo oświetlenie lampami metal-halogenowymi, jak i nowoczesnymi lampami LED.

Oświetlenie sufitowe, jak i boczne, dopasowywane jest do wymiarów komory, zapewniając doskonałe doświetlenie pomieszczenia podczas pracy operatora.

Zapewniamy zasilanie awaryjne w naszych komorach tak, aby w przypadku zaniku napięcia elektrycznego, operator mógł bezpiecznie przerwać pracę i opuścić pomieszczenie.

Dane kontaktowe


SZATKOWSKI s.c.
Leszek, Mirosław, Wiesław Szatkowscy
ul. Przemysłowa 34
85-758 Bydgoszcz
kujawsko-pomorskie, Polska

T: 52 322 31 61;
T: 52 342 13 07;

Dział handlowy:

T: +48 795 122 035
T: +48 795 122 036
T: +48 668 645 138

biuro@szatkowski.pl

JoomShaper