Zawory ścierniwa

Stosując oryginalne zawory marki Schmidt (jesteśmy jedynym dystrybutorem producenta na Polskę) mamy pewność, że jakość zastosowanych podzespołów w oferowanych przez nas urządzeniach jest na najwyższym poziomie. Tym samym klienci mają pewność, że zakupione urządzenie spełnią ich wymagania.

Zawór Schmidt Micro® daje precyzyjną kontrolę nad ilością zużywanego ścierniwa. Nadaje się do wszystkich rodzajów ścierniw, począwszy od lekkich ścierniw z tworzyw sztucznych, po ciężkie jak np. śrut staliwny okrągły lub ostrokrawędziowy. Szeroki zakres możliwości dozowania ścierniwa podnosi produktywność i skutecznie kontroluje zużycie ścierniwa. Prosta i niezawodna konstrukcja zapewnia bezawaryjne działanie przez długi czas. 

Oryginalny zawór Thompson Schmidt jest normalnie zamkniętym dozującym ścierniwo zaworem, który znany jest z szybkiego i sprawnego reagowania na sygnały z pneumatycznych bądź elektrycznych urządzeń sterujących typu „deadman”. Zawór w tym samym czasie odcina dopływ ścierniwa do dyszy oraz zamyka zbiornik oczyszczarki. Możliwe jest zdalne odcięcie dopływu ścierniwa, co pozwala operatorowi zatrzymać przepływ mediów ściernych przy jednoczesnym zapewnieniu kontynuacji stałego przepływu powietrza. Zapewnia to szybki i łatwy sposób na oczyszczenie węży śrutowniczych oraz czyszczonych powierzchni ze ścierniwa.

Zawór Micro MV2, będący następcą zaworu Schmidt Micro, zawiera wbudowany wskaźnik położenia pokrętła (VPI – Virtual Position Indicator). Dokładnie pokazuje on położenie nurnika względem otworu ścierniwa, znajdującego się wewnątrz zaworu. Ponadto, podziałka wskazuje liczbę obrotów pokrętła dozowania ścierniwa jaka została wykonana. To daje operatorowi większą precyzję i ciągłość parametrów przy dostosowywaniu przepływu ścierniwa w odniesieniu do różnych warunków pracy, wielkości dysz, ciśnienia powietrza oraz rodzaju i granulacji ścierniwa.

Druga generacja zaworów Thompson® została zaprojektowana w celu zapewnienia najwyższej wydajności w dozowaniu materiałów ściernych.

  • Zalecany przy używaniu mniej agresywnych, niemetalicznych ścierniw np. piasku,
  • Obudowa i rdzeń zaworu wykonane ze stali nierdzewnej,
  • Prosta konstrukcja,
  • Nadaje się do wszystkich rodzajów ścierniw,
  • Prosta i niezawodna konstrukcja,
  • Wygodna regulacja przepływu ścierniwa

Dane kontaktowe


SZATKOWSKI s.c.
Leszek, Mirosław, Wiesław Szatkowscy
ul. Przemysłowa 34
85-758 Bydgoszcz
kujawsko-pomorskie, Polska

T: 52 322 31 61;
T: 52 342 13 07;

Dział handlowy:

T: +48 795 122 035
T: +48 795 122 036
T: +48 668 645 138

biuro@szatkowski.pl

JoomShaper