Usługi

Usługi

Firma Szatkowski świadczy następujące usługi w zakresie antykorozji:

Obróbka strumieniowo-ścierna

Obróbka strumieniowo-ścierna, polegająca na wykorzystaniu sprzężonego powietrza do narzucenia materiału ściernego (ścierniwa) na czyszczone podłoże. W ramach usługi obróbki strumieniowo-ściernej, można wyróżnić następujące usługi

1. Śrutowanie (popularnie nazywane piaskowaniem), polegające na przygotowaniu podłoża do malowania, jak również usunięciu zabrudzeń, powłok lakierniczych, gratowania itp. W przypadku piaskowania, wykorzystuje się różne rodzaje ścierniwa, np. ścierniwa mineralne, jak piasek (kwarc), elektrokorund, soda, mikrokulki szklane, albo ścierniwa niemineralne, takie jak żużel pomiedziowy, śrut staliwny, śrut nierdzewny i inne. Oczyszczanie powierzchni przy użyciu obróbki strumieniowo-ściernej wykonuje się na mokro (obowiązkowo w przypadku czyszczenia piaskiem) lub na sucho (na przykład w specjalnie do tego przygotowanej komorze śrutowniczej, gdzie możliwe jest odzyskanie i ponowne użycie ścierniwa). W celu zapoznania się z najpopularniejszymi ścierniwami, zapraszamy tutaj.

2. Sodowanie – wykorzystanie sody oczyszczonej o wzorze chemicznym NaHCO3, w obróbce strumieniowo-ściernej jest metodą coraz bardziej popularną wśród naszych klientów – szczególnie w branży motoryzacyjnej. Spowodowane jest to tym, że soda jest nieszkodliwa dla środowiska naturalnego, rozpuszczalna w wodzie, jak również odpowiednio wykorzystania, nie narusza czyszczonej powierzchni. Dzięki temu można wykorzystać piaskarkę w otwartej przestrzeni nie obawiając się o środowisko, ani o operatora urządzenia.

3. Szkiełkowanie – metoda polegająca na wykorzystanie specjalnych ścierniw (takich jak mikrokulki szklane, ceramiczne, śrut plastikowy) do ujednolicenia podłoża wykonanego ze stali kwasoodpornej lub aluminium i osiągnięcia satynowego wykończenia. Dla uzyskania lepszego efektu wizualnego, poprzedzając proces szkiełkowania, powierzchnia czyszczona jest wstępnie przy użyciu elektrokorundu – niezwykle twardego i wytrzymałego ścierniwa.

Metalizacja natryskowa / cynkowanie łukiem elektrycznym

Firma Szatkowski specjalizuje się w wykonywaniu metalizacji natryskowej, m.in. konstrukcji stalowych, aluminium. Możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem oraz znaczną liczbą zadowolonych klientów. Zawdzięczamy to między innymi wykwalifikowanej kadrze oraz specjalistycznemu sprzętowi, który zapewnia najwyższą jakość wykonania usługi. Podstawą prawidłowo wykonanego procesu metalizacji jest odpowiednie przygotowanie podłoża przed nałożeniem powłoki ochronnej. W tym celu wykonujemy obróbkę strumieniowo ścierną śrutem staliwnym ostrokrawędziowym, w celu uzyskania odpowiedniej struktury geometrycznej podłoża oraz otrzymania wymaganego stopnia czystości powierzchni Sa 3. Usługa taka może zostać wykonana przy wykorzystaniu sprzętu specjalistycznego u Klienta, bądź na terenie naszej firmy. Natryskiwanie łukiem elektrycznym jest najpopularniejszym procesem metalizacji, stosowanym w wielu różnych branżach. Polega on na wykorzystaniu łuku elektrycznego do stopienia pary drutów w celu ich naniesienia sprzężonym powietrzem na oczyszczone podłoże. Otrzymujemy w taki sposób doskonałą powłokę antykorozyjną, chroniącą pokryty materiał przed korozją (pełniąc rolę ochrony barierowej i katodowej).

Malowanie

Nasza firma oferuje wykonanie usługi na miejscu i u Klienta. Technologie nakładania farb jakie wykorzystujemy to: malowanie hydrodynamiczne, pneumatyczne, plus wykończenie precyzyjne powierzchni trudnodostępnych metodami ręcznymi. Sposób nakładania farb ma istotne znaczenie wpływające na jakość i trwałość zabezpieczenia antykorozyjnego, dlatego podchodzimy do tego z dużą uwagą i dokładnością. Zapewniamy naszym Klientom najwyższą jakość wykonanej usługi zabezpieczenia antykorozyjnego.

Cały proces wykonania zabezpieczenia antykorozyjnego odbywa się zgodnie z ogólnie obowiązującymi normami:

  • Czyszczenie podłoża przy wykorzystaniu obróbki strumieniowo-ściernej do stopnia czystości Sa 2,5/ Sa 3 wg normy PN-EN ISO 8501-1.
  • Oceny profilu powierzchni dokonuje się za pomocą wzorca wg normy PN-EN ISO 8503-2.
  • Zabezpieczenie antykorozyjne zostaje wykonane wg normy PN-EN ISO 12944 – 5:2000.
  • Wykonanie i nadzór nad pracami antykoryzjnymi odbywają się wg normy PN-EN ISO 12944-7.

Nasz Personel Techniczny posiada certyfikat IBDiM z projektowania i nadzoru nad zabezpieczeniem antykorozyjnym na konstrukcjach stalowych.

Szkolenia z zakresu obsługi urządzeń oraz procesu czyszczenia

Wszystkim zainteresowanym stałym podnoszeniem kwalifikacji operatorów maszyn i urządzeń związanych z antykorozją, proponujemy kompleksowe szkolenia, prowadzone przez naszych najbardziej doświadczonych pracowników. Każdy uczestnik może otrzymać pisemne potwierdzenie odbycia przeszkolenia przez naszą kadrę.

Dane kontaktowe


SZATKOWSKI s.c.
Leszek, Mirosław, Wiesław Szatkowscy
ul. Przemysłowa 34
85-758 Bydgoszcz
kujawsko-pomorskie, Polska

T: 52 322 31 61;
T: 52 342 13 07;

Dział handlowy:

T: +48 795 122 035
T: +48 795 122 036
T: +48 668 645 138

biuro@szatkowski.pl

JoomShaper