Obróbka strumieniowo-ścierna

Obróbka strumieniowo-ścierna

Obróbka strumieniowo-ścierna, polegająca na wykorzystaniu sprzężonego powietrza do narzucenia materiału ściernego (ścierniwa) na czyszczone podłoże. W ramach usługi obróbki strumieniowo-ściernej, można wyróżnić następujące usługi

1. Śrutowanie (popularnie nazywane piaskowaniem), polegające na przygotowaniu podłoża do malowania, jak również usunięciu zabrudzeń, powłok lakierniczych, gratowania itp. W przypadku piaskowania, wykorzystuje się różne rodzaje ścierniwa, np. ścierniwa mineralne, jak piasek (kwarc), elektrokorund, soda, mikrokulki szklane, albo ścierniwa niemineralne, takie jak żużel pomiedziowy, śrut staliwny, śrut nierdzewny i inne. Oczyszczanie powierzchni przy użyciu obróbki strumieniowo-ściernej wykonuje się na mokro (obowiązkowo w przypadku czyszczenia piaskiem) lub na sucho (na przykład w specjalnie do tego przygotowanej komorze śrutowniczej, gdzie możliwe jest odzyskanie i ponowne użycie ścierniwa). W celu zapoznania się z najpopularniejszymi ścierniwami, zapraszamy tutaj.

2. Sodowanie – wykorzystanie sody oczyszczonej o wzorze chemicznym NaHCO3, w obróbce strumieniowo-ściernej jest metodą coraz bardziej popularną wśród naszych klientów – szczególnie w branży motoryzacyjnej. Spowodowane jest to tym, że soda jest nieszkodliwa dla środowiska naturalnego, rozpuszczalna w wodzie, jak również odpowiednio wykorzystania, nie narusza czyszczonej powierzchni. Dzięki temu można wykorzystać piaskarkę w otwartej przestrzeni nie obawiając się o środowisko, ani o operatora urządzenia.

3. Szkiełkowanie – metoda polegająca na wykorzystanie specjalnych ścierniw (takich jak mikrokulki szklane, ceramiczne, śrut plastikowy) do ujednolicenia podłoża wykonanego ze stali kwasoodpornej lub aluminium i osiągnięcia satynowego wykończenia. Dla uzyskania lepszego efektu wizualnego, poprzedzając proces szkiełkowania, powierzchnia czyszczona jest wstępnie przy użyciu elektrokorundu – niezwykle twardego i wytrzymałego ścierniwa.

 

Dane kontaktowe


SZATKOWSKI s.c.
Leszek, Mirosław, Wiesław Szatkowscy
ul. Przemysłowa 34
85-758 Bydgoszcz
kujawsko-pomorskie, Polska

T: 52 322 31 61;
T: 52 342 13 07;

Dział handlowy:

T: +48 795 122 035
T: +48 795 122 036
T: +48 668 645 138

biuro@szatkowski.pl

JoomShaper